Külastage ka meie ametlikku Facebook lehte!

Ostuabi Accord 2011

Honda remondiga seotud küsimused,vastused...
hondahuviline28
Stock user

Ostuabi Accord 2011

PostitusPostitas hondahuviline28 » 30 Okt 2016 16:40

Tere !

Silma jäi internetis selline isend http://www.auto24.ee/api/7632da334b6bbc ... nguage=EST . Oskab keegi rääkida auto tüüpvigadest mida tuleks kohe tähele panna proovisõitutehes ? Kas kellegil on kogemusi Nemm autoaiaga Tartus ?

Igasugune abi on tänuväärt.

Kasutaja avatar
(Siim)
Honda Paranoic

Re: Ostuabi Accord 2011

PostitusPostitas (Siim) » 31 Okt 2016 11:17

Oman ise uuemat universaalkere ja nagu jutud räägivad siis ole tagasillaga ettevaatlik (enne isegi ei teadnud antud veast midagi). Nimelt minul kulusid tagumiste rehvide sisemised küljed (rattad lääpas). Ostumees Tallina esinduses ütles selgelt välja, et osadel masinatel selline tüüpviga on ja sain aru, et vajadusel vahetatakse vedrud tagant välja. Samas selle masina läbisõit üüratuma suur ja peaks juba parandatud olema kui on ilmnenud. Muid asju pole silma jäänud interneti avarustes. Ei viitsi edasi ka uurida, aga ei näe kus kohast auto pärit on? Vanust juba on... põhjale ja puksidele ka pilk peale :)
Honda das Auto!!!

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 31 Okt 2016 16:33

Eks ta Saksamaalt v Prantsusmaalt toodud ole (ja pahatihti vahepeatusega mõnes Leedu keretöökojas- ei pretenteeri siinkohal absoluutsele tõele)... 12900€ eest saaks pakkuda diisel-automaati samasuguse kerega, Eesti ajalooga ja puha. :)
-The Power Of Dreams-

http://www.agdeck-auto.ee

Pilt

Kasutaja avatar
JanCoy
HCoE läbukõlar
Telefon: 5163497
Kontakt:

PostitusPostitas JanCoy » 01 Nov 2016 11:45

nii uuel autol ei tohiks väga mingeid vigu esineda, ise ostsin 2013 aasta auto ja kulgen muretuid kilomeetreid juba terve aasata! Selle aasta omal peaks juba lapsehaigused ka möödas olema!
JANCOY HONDIK PRELUDER 4th 147, Accord Touring 2.4ATM '13, Shuttle 2,3 ATM - 98, VF750 '88
-----------------------------------------------------
Ajalugu: Prelude 1,8 74kw'84, Prelude 2.0 80kw'91, Civic4d 1,5 66kw'95, Civic Coupe 1,5 74kw'95, Accord4d 1.8 100kw'99, Accord 2.0 96 kw'93, VFR750 74kw'89, CivicHB 1,5 66kw'90, Accord Sedan 2.2ATM '93, Prelude 4th 2,0 98kw'93, Accord Coupe V6 '98, Accord Sedan 2.0ATM '05

Kasutaja avatar
cigaro
Honda Guru

PostitusPostitas cigaro » 01 Nov 2016 12:08

Oli viimati 2011. aasta facelift versioon ja ei täheldanud, et selline viga esineb. Sama juttu räägiti FD1 Civicute kohta ja 2006. aasta Civicul kahe kasutusaasta jooksul samuti ei täheldanud seda probleemi. Eks siis joppas lihtsalt mõlema auto puhul.
Civic '06 -> Accord '11 -> ... -> Accord Type S '07 -> ...

Kasutaja avatar
HoCi
#Juhatuse liige
Kontakt:

PostitusPostitas HoCi » 02 Nov 2016 12:56

Sama probleem kimbutas tõesti ka eelmist accordi kere ning ka 2006 ja edasi civicut. Aga kõigepealt tuleks välistada kokkujooksu viga, mis teeb sama tulemuse. Mul endal olid 2008 Accordil ühe suvega tutikad rehvid tagasillal surnud ning kahtlustasin ka sama tüüpviga. Õnneks lõpuks tuli välja, et oli viga ikkagi kokkujooksus ning siiamaani sõidan muretult ning rehvid püsivad ilusad.
FASTIME.EE - KÕIK VAJALIK KIIREKS SÕIDUKS (kirjuta mulle, kui midagi vaja :) )
Pilt

Kasutaja avatar
(Siim)
Honda Paranoic

PostitusPostitas (Siim) » 04 Nov 2016 14:07

Ma siiani tänan jumalat, et vanad lamellid suvega peeneks lasin, muidu oleks oma 600.- jooksu suvekaid vastu taevast lasknud (ok 2tk neist).
Honda das Auto!!!

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 25 Dets 2017 23:21

Kuna see ostuabi teema ja olen 2008a 8nda generatsiooni Accordiga sõitnud 2,5a, siis panen kirja ka oma kogemused.
Ehk on mõnel tulevasel ostjal sellest abi.
Muidu on ilus ja hea auto ning suht vaikne.
Sõita on hea, stabiilne ja mõnus, juhitavus on ka hea, kuigi elektrilisel roolilatil on omad omadused, võrreldes hüdraulilisega.
Vedrustus on jäik, siledal teel väga hea sõita, konarlikul mitte nii hea ja hakkab autost kahju.

Kahjuks ei ole tegemist enam legendaarselt vastupidava Hondaga ega odavate pidamiskuludega autoga.
punane värv pleegib, roolilatil tekib paremale lõtk, otsapuks, esinduses oli viimati vahetuse hind 350 eurot, algul vahetati terve latt, nüüd remondivad.
veermik on vastupidav, vahel mõned puksid lähevad, pidurid kuluvad kiiremini, kui võiks.
Tagumine pidur võib peale jääda, erinevatel põhjustel, mul roostetas klots veidi kinni.
Samuti on mitmetel Accordidel lõpetanud töötamise kõrvalistuja elektriaken, millega kaasneb ka parema elektripeegli töötamise lakkamine, lukku pannes suunatuled enam ei vilgu ja pagassi lüliti taga ei tööta, salongist ja puldist võib avamine edasi töötada minul töötab.
Veana on mainitud kõrvalistuja elektriakna lülitit, mina alles otsin viga, eks näis.
Ka põhja alt tagumine osa oli juba auto 7a vana oleku ajal pinnapealse roostega.
Kütust võtab 2,0 115kw sedaan manuaal bensiin maanteel nii raske ja suure auto kohta vähe, rahulikult sõites 6,5 sajale, talvel suure külmaga veidi rohkem.
Manuaalil kulub rohkel linnasõidul käigukangi nahk ja nupp kiirelt juba 100 000km on kulumismärgid peal.
Ehk siis, säästuautoga tegemist ei ole, kaugel sellest.

Lähitule pirnivahetus on ettenähtud rattakoopa kaudu, saab ka kapotialt, juhipoolt peab, siis aku ära võtma, kuid see on tülikas, mõlemal moel.
Viimati muutis al101, 26 Dets 2017 00:18, muudetud 4 korda kokku.

Kasutaja avatar
Raigo
Honda Paranoic

PostitusPostitas Raigo » 25 Dets 2017 23:38

al101 kirjutas:Kuna see ostuabi teema ...

Sul pole vist ühtegi saksa ega prantsuse toodangu autot olnud.
Neid omades on see kõik mida kirjutasid olematu mure. Ökonoomsed diislid võtavad juba rohkem kütet. Kui see , mis sa märkisid. Rääkimata vastupidavusest ja roostest.

Kasutaja avatar
ahto85
Honda Lover

PostitusPostitas ahto85 » 28 Dets 2017 13:16

Kahjuks roostetab Accord usinalt jah. Endal 2009a masin ja kui veel suvel polnud midagi erilist näha siis nüüd selle talvega on järsku
korralikult roostetama hakanud. Kerge pindmine rooste poritiiva äärtel ja juhipoole küljekarp mullitab. No ikka päris rõve vaadata kuidas
2009a masin selliselt juba mädaneb.
Tehnika on küll väga hästi pidanud. Ei olegi siinkohal midagi märkimisväärset välja tuua. Kõik mu sõbrad tuttavad sõidavad enamuses saksa masinatega, mõni üksik ka prantslasega. Ega ma neilt muud ei kuulegi, kui jälle see andur läbi või siis pidev veermiku remont ja need hirmsad diisli hädad, mida on neil mustmiljon. Nemad muidugi kritiseerivad jaapanlasi, et need masinad ainult roostetavad. Peab tunnistama, et neil on õigus, samas ega vist viimase aja sakslased ka väga palju paremad ole.
Honda Accord sedaan 2009a 2,4 148kw

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 28 Dets 2017 15:15

Sakslaste roosterõõmude kohalt- kolleegil oli 2006a VW Touran, avariivaba ja kõik jutud. Sõitnud Eestis 4a. Ühel päeval pesi autot, hakkas kuivatama ja mis avastas- keset juhiust kobrutas värv üles (välist vigastust ei olnud), kobrutas tagaluuk, kapott...niiet jah. Sugulase 2009a Mondeo ussitab samamoodi, nagu näiteks eelkirjutaja Accord. Japsid kipuvad minema tüüpiliste kohtade pealt- tiivaääred ja küljekarbid- kõik, mis saavad kividelt hoope. Kui muidugi hakkab ussitama nii, nagu eelmainitud sakslane, siis aitab keregarantii (seda jälle eeldusel, et on käidud ilusti autot näitamas esinduses iga aasta). Ma pigem ilmselt lepiks selle mõningase roostega japsi puhul, kui sõidaks sakslasega ja muudkui remondiks seda.
Accordi kaitseks- sugulasel on 2008a Accord, samuti 8.gen masin, Eesti ajalooga, läbisõit pea 200 000km ja mitte üht roostetäppi. Põhja all ikka leiab pindmist ehk, aga kerel mitte midagi.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
HoCi
#Juhatuse liige
Kontakt:

PostitusPostitas HoCi » 29 Dets 2017 11:25

ahto85 kirjutas:Kahjuks roostetab Accord usinalt jah. Endal 2009a masin ja kui veel suvel polnud midagi erilist näha siis nüüd selle talvega on järsku
korralikult roostetama hakanud. Kerge pindmine rooste poritiiva äärtel ja juhipoole küljekarp mullitab. No ikka päris rõve vaadata kuidas
2009a masin selliselt juba mädaneb.

Kahtlaselt kiiresti areneb see asi sul seal. Kaua auto sinu käes on olnud? Pole hiljuti värvitöid tehtud nendes kohtades?

Mul endal peres kuni 2008 Accord ja ei saa roostetamise osas kurta. Tagumisi konte sai vahetatud hiljuti, siis vaatasin põhja all ka teravama pilguga ning üllatavalt ilus oli veel kõik arvestades, et auto terve elu Eestis sõitnud.

Ma natuke ei saa aru sellest, et kui alloleval lingil tundub, nagu oleks sakslased igati eeskujulikud, siis remondikohad plaksutavad käsi sakslaste osas, sest need pidid põhilise raha majja tooma: https://www.accelerista.com/uudis/valismaa/tuv-2018/
Eks siin oma osa ka selles muidugi, et Eestisse tuuakse paljusõitnud autosid aga ka Eesti ajalooga vähesõitnud autodel on tegelikult samasugused hädad. Ma üldse ei kadesta endal papsi, kellel on u. 150 000km sõitnud 2006a. Audi A6 :)
FASTIME.EE - KÕIK VAJALIK KIIREKS SÕIDUKS (kirjuta mulle, kui midagi vaja :) )
Pilt

Kasutaja avatar
ahto85
Honda Lover

PostitusPostitas ahto85 » 29 Dets 2017 18:37

Minu käes on auto kolmandat aastat ja olen teine omanik. Päris avariivaba auto ei ole, kuna eelmine omanik on avarii läbi elanud.
Esinduse info järgi tagant otsa sõit ja vahetusse läks tagumine pamper ja pagasnikuluuk. Väidetavalt midagi kuskilt pahtliga üles ehitatud pole.
Selline kiire roostetamine tuli ka endale üllatuseks. Kahjuks pole ka eelmine omanik korrapäraselt autot näitamas käinud ja keregarantiist pole haisugi.
Pärnu linnas ei ole eriti lähedalt õnnestunud näha 8gen Accordeid kuid mudel vanemaid ikka liigub ja nii palju kui mina neid olen näinud siis
kõigil täpselt samadel tüüpilistel kohtadel pindmine rooste. Eks neil mudelitel ole vanust ka juba ja kui terve aja Eestis sõitnud siis polegi midagi imestada.
Honda Accord sedaan 2009a 2,4 148kw

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 29 Dets 2017 22:27

Sarnaselt HoCi-le, ma pakuks ka, et pigem kehvasti likvideeritud avarii tagajärg on see rooste. Muidugi, see jama, mis meil teedele pannakse, ei soodusta ka just kerede säilimist. Ei olegi väga vahet, kas on tegemist sakslase, ameeriklase, japsi või prantslasega- 10a meie teedel selle jama sees ei mõju ühelegi neist hästi. Keemia teeb oma töö ja varem või hiljem hakkavad nad kõik ussitama, kui ise midagi selle vastu just ette ei võta (ala Krown vms).
Keregarantiiga on jah see jama, et iga aasta tuleb autot näidata. Endalgi paar klienti olnud, kes ei taha mitte aru saada, et keregarantii jaoks on vaja autot esinduses näidata. Kardetakse ilmselt siis jubedaid arveid vms. Tegelikult neid asju aga ei tule.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 19 Jaan 2018 20:12

Kere ülevaatamist peab klient ise nõudma, aga tihti kliendid ei tea seda lihtsalt.

Minu omal on põhja all pindmine rooste ja kui alt plastikuid ja asju lahti võtsin tagaosas, siis tuli roostet veelgi enam nähtavale.
Üleüldse vaatan ikka, et uued autod käivad üha enam välja, võtavad õli ja roostetavad ning remondi koha pealt ka kitsid ei ole.
Kui isegi selline Accord juba enam vastu ei pea, siis on midagi ikka väga valesti.
Siin võite vaadata minu Accordi roostet, millest rääkisin.
Pildid on tehtud ajal, kui auto oli natuke üle 7a vana ja kogu aja Eestis sõitnud, meie soola sees.

http://web.zone.ee/al101

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 19 Jaan 2018 22:09

Ma ei oska kommenteerida, kuidas teistes esindustes, kuid meie esindus hooldusesse tulles mainib kliendile, et teeme ka kereülevaatuse. Seda me ei eelda kindlasti, et klient peab seda nõudma. Pigem jälgime ikka ise, et kui on veel garantii kerele, siis vaatame ikka üle ja teeme vajalikud märked. Kui on remondivajadus, konsulteerime kliendiga.
2011a Accord pole kindlasti enam uus auto, et saaks teha järeldusi uute autode vastupidavuse või muude murede kohalt.
Mis puutub plastikutesse, siis esinduses kontrolli ajal, ei kisu keegi autot legoks rooste otsimiseks, kontroll on siiski vaid visuaalne.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 20 Jaan 2018 23:00

Mul on 2008 ja ma ei öelnud uus, vaid uuem.
Ma saaks aru, kui 20a vanal Accordil oleksid sellised probleemid, aga 7a ja 10a? Natuke vara, kas pole?
Mille hea pärast ma maksin selle eest pea kaks korda rohkem, kui Mondeo eest, kui sellised probleemid on nii varakult?
Samas ostsin veel odavama otsa oma.
Sellest sain ka karmi õppetunni, auto eest ei tohi turuhinnast eriti rohkem maksta, Mondeo peaks vaid veidi odavam olema, paraku on kõvasti odavam.
Accordi järelturu hind on tugevalt ülehinnatud.
Eriti kreisi on see, kuidas 2003-2004a Accordide eest mitmetel juhtudel 3000 euri küsitakse ja enamgi.
Ma ei ole saanud tunda seda muretut remondivaba kulgemist, mida kasutatud Honda puhul kasutajate poolt reklaamitakse.

peetrus
New Honda Lover

PostitusPostitas peetrus » 21 Jaan 2018 00:00

Ford oli juba uuena odavam.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 21 Jaan 2018 11:54

Jah, olekski mõistlik olnud, et Accord on kasutatuna 1000-2000 kallim, aga mitte pea kaks korda.
Uus Mondeo maksis midagi 17 000 ja uus Accord 19 290.
Ehk, oleks mul vähegi raha olnud, oleks mõistlik olnud uus Accord osta, kahjuks niipalju ei olnud.

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Telefon: 56811599
Kontakt:

PostitusPostitas matu253 » 21 Jaan 2018 13:08

Mida sa halad?
GOOD RICE! :gigi:
M/V: arvuti juppe
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s

Kasutaja avatar
Raigo
Honda Paranoic

PostitusPostitas Raigo » 21 Jaan 2018 14:29

Ford ostes oleks sa remontinud seda kordades rohkem. Ei kesta nad mitte üldse. Elektri probleemid nagu neil aastakümneid olnud on. Roostetavad jubedamini , kui japsid . Mida sa halad ? Üle tsingitud autod isegi roostetavad ja mädanevad Eesti kliimas .
Audid , mersud ja muu.
Üle tsingitud prantsuse autol on karbid seest välja läbi mädanenud juba 10 aastaga. Põhi sama pruun. Ja turuväärtus poole rohkem langenud.
Vaata aasta arvu ka. 10 aastat on väga pikk aeg. Alati oleks võinud rooste tõrje põhja alla teha. Oleks kogu seis tunduvalt varem.

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 21 Jaan 2018 16:00

Ma ei saa aru sellest nutust- mine ja osta see Mondeo endale siis, kes sul käsib Hondaga sõita?
Nagu öeldud- at least they circled the problem (vihje Fordi logole). Mis sa arvad, et Mondeo ei roosteta? Naljamees. Lisaks pane veel igasugused muud mured, mis Honda-omanikule on tundmatud asjad (mootorid, elektroonika jms). Sugulasel on 2006a Mondeo (Eesti ajalooga bensukas), kirub ja vannub, et oli vaja raiska odavalt osta. Siit ka loo moraal- vähe maksad, vähe saad. Jah, Accord läheb meie oludes 10a jooksul rooste, aga muud mured on neile sisuliselt tundmatud. Igaühele oma, aga selge on see, et Accord on omas klassis üks töökindlamaid autosid. Nagu Raigo ütles, meie oludes 10a vanad autod lähevad kõik rooste, ka tsingitud sakslased-prantslased. Honda suur pluss on ka seesama järelturu kõrgem hind. Forde müüakse juba kilohinnaga, Hondadel on ka tegelikult mingi väärtus veel.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
tets
Honda Paranoic

PostitusPostitas tets » 21 Jaan 2018 20:26

Ma arvan et lihtsalt on sattunud kehva isend. Eelmine omanik ei viitsinud pesta või on kuskil nurgataguses töökojas kehvasti värvitud. Kõik asjad ei ole paberi peal kirjas.
Endal olnud juba neli uuemat Hondat. Kõik kasutatud peast, esimene liisingutiir läbi. Kaks Accordi ning nüüd juba teine Crv. Kõikidega sõitsin kaks- kolm aastat, eelmise Crv'ga lausa neli aastat.
Keskmine töökindlus oli neil kõigil eeskujulik, mõni puks siia-sinna, rattalaager korra. Enamuses ainult korraline hooldus.
Rooste koha pealt... ei roostetanud neist ükski.
Teiste markidega pole julgenud eksperimenteerida, korra vaatasin Toyota ja Skoda poole, aga vaatamiseks see jäi. Õnneks või kahjuks, pigem õnneks.
Arvatavasti sõidan tulevikus ka Hondaga, krt Crv võiks seitsmekohaline tulevikus olla.

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas matu253 » 21 Jaan 2018 20:39

MarkkoN kirjutas:Ma ei saa aru sellest nutust...

mis siin aru saada? Kui on soov ja tahtmine iriseda siis kasutaja al101 seda ka teeb :spy:
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 21 Jaan 2018 23:52

Raigo kirjutas:Ford ostes oleks sa remontinud seda kordades rohkem. Ei kesta nad mitte üldse. Elektri probleemid nagu neil aastakümneid olnud on. Roostetavad jubedamini , kui japsid . Mida sa halad ? Üle tsingitud autod isegi roostetavad ja mädanevad Eesti kliimas .
Audid , mersud ja muu.
Üle tsingitud prantsuse autol on karbid seest välja läbi mädanenud juba 10 aastaga. Põhi sama pruun. Ja turuväärtus poole rohkem langenud.
Vaata aasta arvu ka. 10 aastat on väga pikk aeg. Alati oleks võinud rooste tõrje põhja alla teha. Oleks kogu seis tunduvalt varem.

Accord oli mul juba siis roostes, kui ta ostsin veidi alla 7a vanana.
Naabril oli 200 000km sõitnud diisel Mondeo 2008a, ehk siis sama aasta arv, mis mul Accord, tõsi Itaaliast toodud tal.
Aga roostet oli vähem, mingeid elektri ega roolilati probleeme ei olnud, sõitis muretult.

Kui vastata eelmisele postile, et mida ma halan? Vaata, kui reklaamitakse, et Accord on nii ülivastupidav ja maksab tugevalt oma reaalse turuhinna järelturul ning siis ostad selle lootuses, et saadki muretult kulgeda, nagu reklaamitakse.
Seejärel hakkab auto, aga ridamisi kulutusi nõudma ja murekohti välja näitama, see teeb ikka meele mõruks küll.Läbisõit oli ostes 108 000 km midagi ja nüüd on ligemale 134 000km ja sellise läbisõidu peale juba sellised probleemid, teeb ikka meele mõruks küll.
Mille hea pärast ta maksab niipalju, kui on probleemsem, kui Mondeo?
Hoian autot võimalikult palju garaazis, et päike ei pleegitaks värvi, vahatan, aga ikka see värv pleegib edasi.
Lisaks on taga jalaruumi vastikult vähe.

To MarkkoN, mul ei ole mõtet enam autot vahetada läheks liiga kulukaks, kui oleksin neid probleeme ette teadnud, oleksin diisel Passati ostnud.
Fordi odavam järelturu hind on just pluss, kuna siis saad ta odavamalt osta, säästad oluliselt raha.
Eks pean seda kadalippu jätkama ja remondikulud ära kannatama.
Aga olen Hondas väga pettunud.

Mu Accord on tehase originaalvärviga, aga punane värv lihtsalt pleegib, pidi praakvärv olema, niipalju, kui uurisin.
Ükski vahend ka selle vastu ei aita, proovitud ja näidatud ka spetsialistile, kes ütles, et tuleb värvida.
Praeguse seisuga ei osta enam elusees punast autot, edaspidi ainult must ja hõbedane, äärmisel juhul valge.
Mõtlesin ka enda oma mustaks värvida, aga liiga kallis 2800 euri.

Seda autot on hooldatud esindustes, omanik hoolas polnud, kuid esinduse koha pealt ei muuda see midagi.
Jah "tets" vana civic pidas tõesti vastu, võibolla ka vana Accord, aga mitte enam see.
Lisan siia veel Accordi õlikulu, minu omal 0,8L 10 000km kohta ja on infot, et seda on ka teistel Accordidel.
Sõbral on 2010 2,4 148kw Accord ja ka temal võtab õli, ma ei tea kui palju, aga peab juurde valama enne hooldust, läbisõit alla 100 000km sellel hetkel.
Kui mina enda oma ostsin 108 000km läbisõiduga midagi, siis leidsin pagassist liitrise õlipudeli ja sealt oli pool võetud.

matu253, mis on uusim Honda, mida sa oled pikemalt ja hoolsalt pidanud?
Kui pole selliste uuemate autodega kokku puutunud ja näinud nende probleeme, siis pole ka mõtet seletada.

Lisan veel seda, et kui ostad pea poole odavamalt Mondeo, siis selle hinnavahe eest jääb ka kõvasti raha alles remondi jaoks, mida eriti vaja pole Mondeole, lisaks võtab Accord ju oma maksumusele veel kõvasti remondiraha juurde, ehk siis Mondeo on tunduvalt parem diil nagu ka Passat, mille saab ka tükkmaad odavamalt kätte.
2006 Mondeo on eelmine mudel, see on teine asi, mina räägin alates 2007.
Ilmselt võtab Mondeo rohkem kütust, aga suur hinnavahe teeb selle tasa.

Ostuabi teemasse sobib see info väga hästi, siis tulevane Accordi ostja teab, mis probleemide ja kuludega tuleb arvestada.
Karm tõde, mis teile siin kindlasti ei meeldi.

Kasutaja avatar
tets
Honda Paranoic

PostitusPostitas tets » 22 Jaan 2018 07:26

Rooste koha pealt veel, mainisid, et oli ostes roostes. Kes käskis roostes autot osta? Relvaga ähvardati?
Jalaruumist, sellest on igalpool juttu olnud, et toda on vähe.
Punane värv ongi altim pleekima.
Roolilatist on ka kogu aeg räägitud, tüüpviga.
Civicust pole ma rääkinud, kuigi ka see on mul olnud. Väga hea auto muuseas.
Said sita, hooratud, käestlastud masina ühesõnaga, ei ole neid kõiki mõtet ühte patta panna.
Remonti mittevajavat autot ei ole olemas.

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas matu253 » 22 Jaan 2018 07:37

Pff, karm tõde. SA EI SAA panna enda kehva auto kogemust ainult HONDA süüks, sest eelmine omanik on siiski põhjus ja nii nagu sa mainisid, et keegi on fordi itaaliast toonud siis sa võrdeld väga erinevaid asju juba! Kui oled kibestunud siis ära hakka maha tegema. Mul oli ka 2001 Accord, sattus suht kehv isend nii mootori jõuetuse kui muude hädade poolest ja need olid ilmselt ikkagi eelmiste hoolduste kvaliteedi taga. Mul tuttavatel mitmel uuemad Hondad ja murevabad, endale ei tahagi nii uut, igavad minujaoks. Sõber ostis mondeo, alla aasta sai sõita ja siis oli juba 3000€ eest remonditud... pihustid ka lisaks ja mis seal kõik veel vaja teha olnud, sisuliselt ostuhind juba tema auto puhul. JA kui mina ja keegi veel leiab, et sa halad siis nii see ka on!
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s

3rik
Honda Guru

PostitusPostitas 3rik » 22 Jaan 2018 09:52

Aga võrdle parem USAs Californias olevaid Accorde. Üldse ei ussita ja õli ka ei võta, sest külmkäivitustest tingitud suuremaid lõtke mootoris pole.
Lisaks on Accord müüduim sedaan Ameerika mandril tänase päevani. Eks selline hala ongi põhjus, miks Accorde enam Eestis ei müüda :D
Punane, kollane ja sinine värv ongi kõige pleekivamad värvid ja siin ei sõltu midagi margist.
Honda Accord Tourer 2.0 Sport, A/T, Arctic Blue

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 22 Jaan 2018 11:22

Miks sa ostsid roostes auto? Oma viga, mitte auto viga. Korralik auto tuleb osta. Jalaruumi vähesus tuleb sulle alles nüüd üllatusena? Seda ka kohe ostes ei näinud/teanud? Ja see pole mingi saladus, et Accordi jalaruum on kasin. Punane värv pole vaid Honda probleem- pidasin kunagi helepunast Audit, see pleekis samuti nii, kuidas jaksas. Mitte-metallikvärvi mure ilmselt. 0,8L 10 000km peale pole mingi õlikulu 10a vanal autol. Tehas annab täpselt samasuguse normi. Nagu Matu ja Tets ütlesid- said sita kogemuse, sellepärast ei saa panna ühe KEHVASTI PEETUD auto järgi järeldust tervele mudelireale. Sinu auto hädad said 110% tõenäosusega alguse kehvast hoidmisest. Esinduses õlivahetus pole mingi näitaja veel auto hooldamise-pidamise kohalt. Ise ütlesid ka, et eelmine omanik polnud hoolas. Mida siin siis veel kiruda ja halada on?
Ikka väga korras loogika on võrrelda Itaaliast toodud ja terve aja Eestis sõitnud autode kerede seisukordasid. Olen ka pidanud erinevaid sakslaseid (terve hunnik Audisid, mitu VW-d, isegi Skoda eksis ära), lisaks Mitsubishi ja nüüd kolmas Honda ning ausalt- ei taha ühtegi teist marki rohkem peale Honda. Jah, tõsi, kaks viimast on olnud uued autod, aga esimene Honda oli mul 10a vana 160 000 sõitnud ja selle autoga oli ikka imevähe muresid (võrreldes just varasema sakslaste kogemusega), samuti oli võõras roostemure.
Järelturu hinna osas- see on kahe otsaga asi. Müüja jaoks on hea, kui hind püsib, ostja jaoks ilmselgelt on odav hind hea. Aga jälle, kuidas kellele- kui tahad oma peldikust kähku lahti saada, on ka odav hind plussiks.

Üldiselt- ära hala. Mine vaheta oma auto ära ja osta Ford, remondid, aga oled vähemalt õnnelik ja saad pärast odavalt lahti oma kolast.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Supriim
Honda Guru

PostitusPostitas Supriim » 22 Jaan 2018 12:30

al101 kirjutas:Hoian autot võimalikult palju garaazis

Talvel ka või? Siis olete kenasti roostetamise protsessi kiirendanud ju :gent:
FN2

Optimus
Honda Guru

PostitusPostitas Optimus » 22 Jaan 2018 14:29

Paku mõnele Passati või Mondeo omanikule oma roostes ja lagunev Accord vahetuseks.Nad oleksid üliõnnelikud sellise diili üle. :beer:
CR-V 2.0 114kw
Accord 2.4 140Kw.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 22 Jaan 2018 22:19

Supriim kirjutas:
al101 kirjutas:Hoian autot võimalikult palju garaazis

Talvel ka või? Siis olete kenasti roostetamise protsessi kiirendanud ju :gent:

Ei, just olen aeglustanud seda.
Esiteks, pildid on tehtud peale esimest suve, kui auto polnud talvel veel minu käes olnud.
Kuid teiseks ei ole sa kursis, minu sõitmistega ja järgneva autoga käitumisega.
Nimelt ei sõida ma oma autoga iga päev ja talvel sõidan sellega võimalikult vähe.
Mul on küttega kuiv garaaz, kui ma autoga näiteks 5-14 päeva ei sõida on väga hea, kui ta on garaazis soojas ja kuivas, nii ei roosteta.

Kui ka talvel sõidan, siis tavaliselt pesen soola maha põhja alt, tõsi, igalt poolt ei saa kätte.
Kui auto garaazis pärast ära kuivab, siis lõppeb ka alles jäänud soola poolne söömine.
Samuti kaitseb garaaz värvi pleekimise eest, õues oleku ajal pleegib paraku edasi.
Ka mootorile, starterile ja akule on hea, kui soojas garaazis seisab.

Mul on ka hea näide võtta, isa Civic seisis enne garaazis, jah roostetas, aga kui hakkas õues seisma, siis läksid kapoti alt mitmed detailid kiiresti rohkem rooste, kui nad seda garaazis olid.

Samuti ostsin ma korraliku auto, kuidas ta saaks olla käest lastud, kui ta 108 000km peale ei vajanud veel eriti remonti?
Auto on algusest peale jooksnud väga kenasti, käisin kolme Accordi vaatamas ja see oli neist kõige parem jooksult ja selle järgi, mida nägin.
Ühe teise gramm odavama, suurema läbisõiduga pluss oleks olnud see, et roolilatt oli vahetatud ja piduriosad ja veel midagi. Mida ma, aga ei ostnud.
Auto on siiani heas korras, aga lihtsalt teatud vead on tekkinud, need on tehase projekteerimise vead, mitte kasutaja.
Roolilatt ja kaasreisija lüliti paistavad olema tüüpvead, roolilatt on lihtsalt levinum, ka pidurid ei ole vastupidavuselt sellel autol just kõige õnnestununad. Kuluvad natuke liiga kiiresti ja tagumised pidurid jäävad peale, mina vist suutsin selle lahendada, aga kes teab.

matu, kui sa oled sõitnud vaid 15-20a vanade Hondadega, siis sa ei saagi aru, mis tähendab omada uuemat autot, käia selle eest suur raha välja ja siis veel hoolduse, remondi ja rehvide peale kulutada, teps mitte väiksed summad. Sellepärast on sulle ka võõras, kuidas mitmed uuemad autod õli võtavad, aitama pidavat kolvirõngaste vahetus.

Meeldib see teile või ei meeldi, aga pidamiskuludelt ja vastupidavuselt ei ole tegemist õnnestunud Accordiga.
Sõita on tõesti hea ja mõnus, auto on ilus, mootor veab kenasti, on ökonoomne jne, salong on vaikne, auto on stabilne jne.
Paraku on ka pidamiskulud heale autole omased.

Roolilati remont läheb 350 euri, kaasreisija lüliti on 188 euri midagi, pluss tuleb enne väljaselgitada, et kindlasti selle süü on, diagnostika sinna otsa veel.
Kui ma just ei leia kohta, kus proovida lülitit ja ei suuda leida kasutatud lülitit.

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 23 Jaan 2018 10:01

10a vana auto kohta ei ole need roolilati ja lülitimured mingid mured, laias laastus 500€ remondile, siis on jälle VÄGA pikalt ilmselt mureta. Aga vähemalt sa ei hala enam. :) Progress!
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 23 Jaan 2018 15:16

Ei ole kordagi halanud, vaid rääkinud, nagu asjad on.
Vot seda pikalt rahulik asja, mina ei usu, eriti arvestades asjaolu, et pean kalli raha eest, autot värvima hakkama.
Keretööde spetsialist ütles ka, et nii kiiresti ei tohiks punane värv pleekida, see on tehasepraak, mida väidetavalt pidavat olema ka mitmetel teistel.
Tegelikult on ka 10a auto kohta need mured küll, esiteks roolilati mured sõltuvad pigem läbisõidust ja mure oli tal enne 10a juba olemas.
veel enam, et see Accord ei ole veel päris 10a vana :D
Ja kui see laguneb nagu iga teine 10a vana auto, siis miks ta sellist järelturu hinda maksab? Ei ole ühtegi põhjust selleks, lihtsalt tugevalt ülemakstud auto.
Accordi õige hind oleks selline, et paned samaväärse Mondeo hinnale 1000 eurot otsa.
Isa Civic on 21a vana, roolilati mured puuduvad,mootor õli ei võta, roostes on küll jah, läbisõit 206 000km, värviga probleemid puuduvad, tõsi tal ei ole punane ka.

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas matu253 » 24 Jaan 2018 07:39

matu, kui sa oled sõitnud vaid 15-20a vanade Hondadega, siis sa ei saagi aru, mis tähendab omada uuemat autot, käia selle eest suur raha välja ja siis veel hoolduse, remondi ja rehvide peale kulutada, teps mitte väiksed summad. Sellepärast on sulle ka võõras, kuidas mitmed uuemad autod õli võtavad, aitama pidavat kolvirõngaste vahetus.

Oi jummel, kes sinu hoolduse ja rehvide eest maksma peaks siis? See on normaalne, et omanik maksab ise oma kuluosad ja remondi kui tahab korras autoga sõita. Oleks võinud valida ise remonditud asjadega auto. Hooldused ei paranda enne lagunenud asju. Hoolduses küsitakse, omanikult mida korda teha... vb eelmine omanik ei lasnud enne midagi korda teha ja jättis nö sulle (tänapäeval väga pop nii teha) :umnik:
Mina olen kolvirõngad ise ära vahetanud :gent:
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s

Kasutaja avatar
Rauntzz
Honda Paranoic

PostitusPostitas Rauntzz » 24 Jaan 2018 08:42

Endal pea 13a vana Accord (Omanud seda ~8kuud/~14000km) ja nüüd ei teagi kas juhus või jäetigi mulle paras ports asju mida teha :D Sai vahetatud roolilatt, veovõll(siiani kindlatel pööretel lööb värina läbi), tagumine support, tagumine laager, esituled jms ja lisaks tegin tagatiivad ka roostest korda.. Roostes auto ma ise ostsin ka, aga arvestasin, et enne talve oleks vaja ikka ära teha need tagatiivad :D Aga sellegipoolest autoga olen rahul, missest et maksin tegelt rohkem kui väärt asi oli ja maksin veel remondi peale ka lisaks. Kõik peale roolilati tegelt on suhteliselt tavaline kõigi autode puhul, et nende üle ma ei nurisegi, latt oligi minujaokski üllatus, aga eks seda tuleb arvestada iga auto puhul.. Kui auto ikka meeldib siis teed korda ka.
Algselt ega seal midagi aru ei saandki kui ostukontroll tehti, et oleks nagu hädasid niipalju, aga ajajooksul hakkasid ilmnema.. Esitulede vahetuse ja roostega ma algselt aind arvestasin kui ostsin, aga auto ise mulle meeldis siis võtsin ära. Ja kuna sai eelnevalt rohkem eeltööd tehtud siis arvestasin juba, et ebaõnn võib ka tulla ja hakkangi tüüpvigadega ka tegelema.. Nii ka juhtus päris kähku :D Aga hetkel kõik need vead likvideeritud ja kõik on ok.
Paar pisiasja järgmine õlivahetus ära vahetada ja peaks jälle rahu majas olema. (stabikapuksid ja õlirõhuandur)
Mina igatahes ei leia, et Honda nüüd selle Accordiga pange oleks pand, sessuhtes kõik oleneb ikkagi eelnevast kasutajast kui hoolas ta autoga olnd ja kui kiiresti vigasid likvideeritakse avastamisel(mida kauem ühe veaga sõidad, seda rohkem võid pe*se keerata) ja siis Eesti kliimas see rooste on lihtsalt nagu lisavarustusena kaasas igal autol juba.

See jutt muidugi vanemast Accordist aga ehk seegi kasuks :D
Honda Accord CE7 1.8 85kw 1996! Müüdud
Honda Accord CE9 2.2 110kw 1996! Kuusakoski
Honda Civic EJ9 1.4 66kw 1998! Kuusakoski, läks katki..
Honda Accord CL9 2.4 140kw 2005!

Hansa-Flex Hüdraulika OÜ
http://www.hansa-flex.ee
Tähe 127A, Tartu

Kasutaja avatar
Raigo
Honda Paranoic

PostitusPostitas Raigo » 24 Jaan 2018 09:44

al101 kirjutas:Ei ole kordagi halanud, vaid rääkinud, nagu asjad on.
Vot seda pikalt rahulik asja, mina ei usu, eriti arvestades asjaolu, et pean kalli raha eest, autot värvima hakkama.
Keretööde spetsialist ütles ka, et nii kiiresti ei tohiks punane värv pleekida, see on tehasepraak, mida väidetavalt pidavat olema ka mitmetel teistel.
Tegelikult on ka 10a auto kohta need mured küll, esiteks roolilati mured sõltuvad pigem läbisõidust ja mure oli tal enne 10a juba olemas.
veel enam, et see Accord ei ole veel päris 10a vana :D
Ja kui see laguneb nagu iga teine 10a vana auto, siis miks ta sellist järelturu hinda maksab? Ei ole ühtegi põhjust selleks, lihtsalt tugevalt ülemakstud auto.
Accordi õige hind oleks selline, et paned samaväärse Mondeo hinnale 1000 eurot otsa.
Isa Civic on 21a vana, roolilati mured puuduvad,mootor õli ei võta, roostes on küll jah, läbisõit 206 000km, värviga probleemid puuduvad, tõsi tal ei ole punane ka.

Aga poleeri üle siis. Kui värv pleekinud.
Ja keegi ei käsi kallis kohas värvida. Alati võid kodus spreiga või rulliga üle lükata. Kodus võimalused puuduvad siis häda pärast saad prisma maaaluses parklas ka tehtud .

3rik
Honda Guru

PostitusPostitas 3rik » 24 Jaan 2018 10:23

Ma saan teemapüstitaja murest aru, aga nagu ei saa ka.
Probleem on laiem ja ei sõltu konkreetse margi konkreetsest mudelist.
Minu hinnangul on kõige riskantsem osta teise ringi autot liisingusse kalli raha eest, seejuures jätta arvestamata remondivajadus.
Ma ei mõista, kuidas on endiselt inimesi, kes arvavad, et 5 aastat vana auto peaks vastu pidama ja olema remondivaba nagu uus auto, seda eriti meie kliimas. 5 ja 14 aasta vanuse sõiduki remondivajadus erineb ainult esimese kallimates osades ja keerulisemas ehituses (mehaanilises ja elektroonilises mõttes). Remondivajaduse sagedus ühe või teise kasuks enam vanusest sõltuvalt korrelatsioonis ei ole.
1) Kui tahad murevabat liikumist, osta tutikas ja saad eeldada, et käid ainult hooldustes või äärmisel juhul garantiis.
2) Kui nii palju raha ei ole, siis osta vana ja kasutatud, aga mille olemus on lihtne, jupid odavad ning sa ei eeldagi, et selle värv enam defektivaba on.
Ära osta kallist teise ringi kasutatud autot liisingusse, jättes arvestamata remondivajadusega, mis paratamatult on kallimad ja keerulisem likvideerida kui vanematel lihtsamatel mudelikaaslastel. See variant võib osutuda kallimaks kui esimene ja suuremaks peavaluks kui teine variant.
Honda Accord Tourer 2.0 Sport, A/T, Arctic Blue

Kasutaja avatar
tets
Honda Paranoic

PostitusPostitas tets » 24 Jaan 2018 14:04

Mina olen see inimene kes julgeb liisida viis aastat vana auto. Viimased kümme aastat olen nii teinud, praegu neljas auto. Vat jaapanlast julgen niimoodi liisida, sakslast mitte. Prantslastest või rootslastest rääkimatta.
Kuna jaapanlased on oma arengult sakslastest natuke maas, ei eksperimenteeri nad väga uute "innovaatiliste" lahendustega, vaid ajavad läbi juba nüüdseks ennast tõestanud tehnikaga.
Ei ole lagunevaid dsg käigukaste, pudenevaid õlipumba võlle ega lihtsalt ära kuluvaid mootoreid. Noh neid vigasid võiks veel välja tuua.
Ja ka Hondaldel on neid hädasid, aga sellist a'la käigukast või mootor läks lihtsalt katki ning see ongi tüüpviga, ei ole. Roolilatt või ukselüliti on nohu dsg kasti remondiga võrreldes.
Ja miks on tänapäeva auto remont kallis? Mehhaaniku tund maksab sama palju kui ta remondib 5 aastat vana autot või 20 aastast.
Jupid - saab ka juba b varuosasid, välismaalt on mõnigi osa soodsam.
Minge lugege Audi või Bmw foorumit. Tõsine remondiorgia, jah seal on rohkem kasutajaid kui siin, aga ikkagi. Lugedes sealseid teemasid on minu auto ( tegelt panga oma) ikka tõsine igiliikur.
Kümne aastaga ei ole mul remondi peale tohutult läinud, pole täpset arvestust pidanud, võibolla tuhat eurot on kulunud.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 24 Jaan 2018 16:13

matu253 kirjutas:

Oi jummel, kes sinu hoolduse ja rehvide eest maksma peaks siis? See on normaalne, et omanik maksab ise oma kuluosad ja remondi kui tahab korras autoga sõita. Oleks võinud valida ise remonditud asjadega auto. Hooldused ei paranda enne lagunenud asju. Hoolduses küsitakse, omanikult mida korda teha... vb eelmine omanik ei lasnud enne midagi korda teha ja jättis nö sulle (tänapäeval väga pop nii teha) :umnik:
Mina olen kolvirõngad ise ära vahetanud :gent:

Sa vist ei tabanud praegu teemat ära?
Minu jutu point oli see, et see kõik on kallis, sinu vanal Hondal on see, aga kõvasti odavam ja vanal autol puuduvad ka mitmed probleemid.
Samuti ei ole normaalne, et nii väikese läbisõiduga uuem auto tahab juba kolvirõngaste vahetust, õlikulu tõttu.
Aga tean jah, et selliseid uuemaid autosid on veel, mis 100 000km pealt seda juba tahavad.
Kuna sa oled sõitnud vaid vanade Hondadega, siis sa ei mõistagi, mida tähendab uuema ostmine ja pidamine.
Kas sa saad aru, et see Accord ei olnud selle aja peale veel remonti eriti nõudnud, mistõttu ei saanud ka omanik midagi remontimata jätta, auto läbisõit oli 108 000 midagi, kui selle ostsin ja vanus natuke alla 7a.
Hooldused olid ka tehtud, mis selle läbisõidu peale ettenähtud, esindustes hooldatud auto oli see.
Samuti on võrdlemisi jabur, et ta juba õli võtab, isa 206 000 sõitnud Civic näiteks ei võta õli.
Viimati muutis al101, 24 Jaan 2018 16:33, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 24 Jaan 2018 16:18

Raigo kirjutas:
Aga poleeri üle siis. Kui värv pleekinud.
Ja keegi ei käsi kallis kohas värvida. Alati võid kodus spreiga või rulliga üle lükata. Kodus võimalused puuduvad siis häda pärast saad prisma maaaluses parklas ka tehtud .

Just ütlesin, et tuleb uuesti värvida, autot olen näidanud keretööde spetsialistile ja ta ütles, et seal ei ole muud midagi teha, värv on nii tuksis, praakvärv.
Proovisin ka commandandi pastaga seda poleerida, aga kasu mitte midagi.
Poleerimisel on ka see miinus, et värv muutub siis õhemaks.

Aga edasi on sinu poolt väga rumalad soovitused, sprayga üle, mismõttes nagu? Ma värvin oma 2008 Accordi sprayga või? Sellel ei jää ju mitte mingit head tulemust, mitte midagi võrreldavat tehasega.
Kes käsib kallis kohas teha? Kui ma tahan värvile kvaliteeti ja kestvust, siis ainus võimalus on seda teha kallis kvaliteetkohas.
Kui teha, siis ikka korralikult. Vana 20a autot võib jah millega iganes värvida, aga praegust mitte.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 24 Jaan 2018 16:26

3rik kirjutas:Ma saan teemapüstitaja murest aru, aga nagu ei saa ka.
Minu hinnangul on kõige riskantsem osta teise ringi autot liisingusse kalli raha eest, seejuures jätta arvestamata remondivajadus.
Ma ei mõista, kuidas on endiselt inimesi, kes arvavad, et 5 aastat vana auto peaks vastu pidama ja olema remondivaba nagu uus auto, seda eriti meie kliimas. 5 ja 14 aasta vanuse sõiduki remondivajadus erineb ainult esimese kallimates osades ja keerulisemas ehituses (mehaanilises ja elektroonilises mõttes). Remondivajaduse sagedus ühe või teise kasuks enam vanusest sõltuvalt korrelatsioonis ei ole.
1) Kui tahad murevabat liikumist, osta tutikas ja saad eeldada, et käid ainult hooldustes või äärmisel juhul garantiis.
2) Kui nii palju raha ei ole, siis osta vana ja kasutatud, aga mille olemus on lihtne, jupid odavad ning sa ei eeldagi, et selle värv enam defektivaba on.
Ära osta kallist teise ringi kasutatud autot liisingusse, jättes arvestamata remondivajadusega, mis paratamatult on kallimad ja keerulisem likvideerida kui vanematel lihtsamatel mudelikaaslastel. See variant võib osutuda kallimaks kui esimene ja suuremaks peavaluks kui teine variant.

Kui see laguneb nagu iga teinegi auto, siis mille pärast ta maksab pea kaks korda rohkem, kui Mondeo?
Mondeo, mis on tegelikult hea auto, midaiganes siinsed selle kohta ka ei väida vastupidist.
Mina lugesin nii siit foorumist, kui ka mujalt, et see Accord on vastupidav auto ja oma klassi üks töökindlamaid, ka isa 21a vana Civic näitas ennast väga heast küljest.
Nagu ka mitmel pool mujal reklaamiti, kuidas taoliste autodega murevabalt kulgetakse ja ainult kütust kallatakse ja hooldusi tehase.
Nii ma julgesingi selle uuema kallima auto osta, et saan ehk muretult vähese remondiga kulgeda.
Nüüd, aga tuleb välja, et see Accord ei erinegi vastupidavuselt teistest autodest, ehk siis maksis asjata ligemale kas korda rohkem, kui Mondeo.
Eriti äge on muidugi see, et naabri 200 000 sõitnud diisel Mondeol polnud ühtegi probleemi, erinevalt minu 108 000 sõitnud Accordist, nüüdseks ligemale 134 000 sõitnud.
Roolilatiga ma tõesti arvestasin, aga lootsin, et saan sellega vähemalt 150 000km-ni ära sõita, mida võibolla isegi saab, iseasi, kas tasub.
Kuid muude vigadega ma arvasin, et minu käes 10a jooksul probleeme ei teki eriti.
Jõuan ka ise üha enam järelduseni, et ainus asi, mida kannatab kalli raha eest osta on uus auto ja siis tuleb ka vist mastiksiga teatud kohad põhja all üle teha.
Praeguse auto ostsin 10a plaaniga, liisingus õnneks hetkel ei ole.
Ma tean, et võib tulla üllatavaid remonte auto puhul, kuid praegune olukord on ikka liig.
Viimati muutis al101, 24 Jaan 2018 16:37, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
timo137
#Honda-Club Member
Kontakt:

PostitusPostitas timo137 » 24 Jaan 2018 16:30

Värviga töesti kehvasti, sest pleegib värv ise, mis on lakikihi all ja ei aita seal poleer. Mis seda lakikihti ikka poleerida, puhtalt ülevärvimise teema.
Minu endisel accordil paistis ka see punane värv kohati ikka üsna önnetu välja...
Pilt

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 24 Jaan 2018 16:31

tets kirjutas:Mina olen see inimene kes julgeb liisida viis aastat vana auto. Viimased kümme aastat olen nii teinud, praegu neljas auto. Vat jaapanlast julgen niimoodi liisida, sakslast mitte. Prantslastest või rootslastest rääkimatta.
Kuna jaapanlased on oma arengult sakslastest natuke maas, ei eksperimenteeri nad väga uute "innovaatiliste" lahendustega, vaid ajavad läbi juba nüüdseks ennast tõestanud tehnikaga.
Ei ole lagunevaid dsg käigukaste, pudenevaid õlipumba võlle ega lihtsalt ära kuluvaid mootoreid. Noh neid vigasid võiks veel välja tuua.
Ja ka Hondaldel on neid hädasid, aga sellist a'la käigukast või mootor läks lihtsalt katki ning see ongi tüüpviga, ei ole. Roolilatt või ukselüliti on nohu dsg kasti remondiga võrreldes.
Ja miks on tänapäeva auto remont kallis? Mehhaaniku tund maksab sama palju kui ta remondib 5 aastat vana autot või 20 aastast.
Jupid - saab ka juba b varuosasid, välismaalt on mõnigi osa soodsam.
Minge lugege Audi või Bmw foorumit. Tõsine remondiorgia, jah seal on rohkem kasutajaid kui siin, aga ikkagi. Lugedes sealseid teemasid on minu auto ( tegelt panga oma) ikka tõsine igiliikur.
Kümne aastaga ei ole mul remondi peale tohutult läinud, pole täpset arvestust pidanud, võibolla tuhat eurot on kulunud.

Jah, otseselt vastu ei vaidle.
Samas häirib mind näiteks see, et Accordil on 5 käiguline automaat, kuigi õige oleks 6.
Mul on õnneks 6 käiguline manuaal, tahtsin just nimelt manuaali ja vähese varustusega ning 2,0 bensiini mootorit.
Ehk siis üritasin võtta võimalikult säästliku variandi, mis hoolduse ja remondi peale võimalikult vähe raha võtaks ja vastu peaks.
Plaanin ka talveks 16" veljed osta, nii on odavam ja autot hoiab kõrgem rehv ka paremini, talveks üldse sobivam nii.
Õnneks sellele 16" veljed lähevad, kõigile mitte.
Kahjuks ei ole mul nii hästi läinud sellega.
Eks näha ole, teen selle akna ja roolilati korda millalgi ja värvi korraldan ka ära, vähemalt hullemad detailid ja siis ole näha, kas muutub murevabaks autoks või mitte.
Üritan seda hoida ka niipalju, kui võimalik, aukudes ei kihuta ja kruusateedel praktiliselt ei sõida.
Lisan ka seda, et välist roostet mu autol ei ole, põhjaalune pindmine rooste lihtsalt, mida ka piltidel näha oli.
Viimati muutis al101, 24 Jaan 2018 16:41, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
al101
Honda Paranoic

PostitusPostitas al101 » 24 Jaan 2018 16:31

timo137 kirjutas:Värviga töesti kehvasti, sest pleegib värv ise, mis on lakikihi all ja ei aita seal poleer. Mis seda lakikihti ikka poleerida, puhtalt ülevärvimise teema.
Minu endisel accordil paistis ka see punane värv kohati ikka üsna önnetu välja...

Täpselt nii see on ning kahjuks väga masendav :(
Samas sõbral must sama generatsiooni Accord ja värviga mitte mingit muret.

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas MarkkoN » 24 Jaan 2018 17:30

al101 kirjutas:
3rik kirjutas:Ma saan teemapüstitaja murest aru, aga nagu ei saa ka.

Kui see laguneb nagu iga teinegi auto, siis mille pärast ta maksab pea kaks korda rohkem, kui Mondeo?
Mondeo, mis on tegelikult hea auto, midaiganes siinsed selle kohta ka ei väida vastupidist.
Mina lugesin nii siit foorumist, kui ka mujalt, et see Accord on vastupidav auto ja oma klassi üks töökindlamaid, ka isa 21a vana Civic näitas ennast väga heast küljest.
Nagu ka mitmel pool mujal reklaamiti, kuidas taoliste autodega murevabalt kulgetakse ja ainult kütust kallatakse ja hooldusi tehase.
Nii ma julgesingi selle uuema kallima auto osta, et saan ehk muretult vähese remondiga kulgeda.
Nüüd, aga tuleb välja, et see Accord ei erinegi vastupidavuselt teistest autodest, ehk siis maksis asjata ligemale kas korda rohkem, kui Mondeo.
Eriti äge on muidugi see, et naabri 200 000 sõitnud diisel Mondeol polnud ühtegi probleemi, erinevalt minu 108 000 sõitnud Accordist, nüüdseks ligemale 134 000 sõitnud.
Roolilatiga ma tõesti arvestasin, aga lootsin, et saan sellega vähemalt 150 000km-ni ära sõita, mida võibolla isegi saab, iseasi, kas tasub.
Kuid muude vigadega ma arvasin, et minu käes 10a jooksul probleeme ei teki eriti.
Jõuan ka ise üha enam järelduseni, et ainus asi, mida kannatab kalli raha eest osta on uus auto ja siis tuleb ka vist mastiksiga teatud kohad põhja all üle teha.
Praeguse auto ostsin 10a plaaniga, liisingus õnneks hetkel ei ole.
Ma tean, et võib tulla üllatavaid remonte auto puhul, kuid praegune olukord on ikka liig.

No ilmselt on sellel heal mainel foorumites ka põhjus. Ilma asjata inimesed ju ei kiidaks seda autot, kui ta selline p*sk oleks, nagu sa kirjeldad siin. Nagu sa isegi ütlesid- just SEE (sinu auto) laguneb, aga sellepärast ei saa sa tervet Accordi mudelirivi maha teha. Ma kuskil varem ka mainisin- vana auto, ikka tahab aeg-ajalt remonti. Tee see lüliti ja latt ära ning sul on jälle tükk aega rahu majas. Miks sa ootad 130 000+ km sõitnud autolt uueväärse vastupidavust? Ei oleks ju nii naiivne, ega see Accord mingi imeauto ka pole. Ikka vanuse ja läbisõiduga tekivad mõned mured.
Värvi osas nõustun- see punane on Hondadel natuke ebaõnnestunud küll, meil käis hiljuti hoolduses 2007a Accord, mis samuti laiguliseks pleekinud (sama punane värv ilma metallikuta, metallikvärvidel seda muret pole). Ja ma olen ka väga skeptiline selle Mondeo- jutu kohalt. Aga see olen mina. Mõni kummardab maani Mondeot- midagi lendab laiali, teeb selle korda, aga mureks ei loe.
-The Power Of Dreams-

Pilt

Kasutaja avatar
GKevin
Honda Paranoic

PostitusPostitas GKevin » 24 Jaan 2018 18:18

huvipärast lihtsalt mis 2x hinnavahe jutt käib?
lõin auto24 sisse selliste parameetritega:
2008-2010
ls 90k-120k

Võrreldavad:
-Mondeo (bens, aut) 8000.- ls 96k
-Accord (bens, aut) 8300.- ls 118k

-Mondeo (diisel, aut) 9999.- ls 115k
-Accord (diisel, aut) 8990.- ls 110k

Kas sa tõsimeeli arvasid, et autol vanuses ca 7-17a ei teki probleeme? :D

Kasutaja avatar
KarlV
Honda Guru

PostitusPostitas KarlV » 24 Jaan 2018 19:07

Ma loen tavaliselt auto24 foorumit, kui naerda tahan. Igatahes üks kommentaar on väga hästi meelde jäänud sealt: nimelt mõne mehe jaoks on auto pesemine, rehvide vahetus ja klaasipesuvedeliku lisamine remont, samas teine peab mootori ja käigukasti remonti hoolduseks :biggrin:

Igatahes ainuke ootamatu probleem minu meelest on siin see värvi pleekimine, see on tõesti ebameeldib, kuid samas see auto vastupidavust kuidagi ei mõjuta. Ülejäänud asjad pole ju ükski hinnaklassilt võrreldavad saksa autode mootori ja käigukastiprobleemidega, tuleb lihtsalt korda teha ja edasi sõita, mitte oma pead nende asjadega vaevata.

Kui keegi väidaks, et Honda mootor õige hoolduse korral laiali lendab, vot siis oleks põhjust suurematsorti hädaldamiseks.
Accord 2.4

Kasutaja avatar
Jackpuuk
#Honda-Club Member
Asukoht: Pärnu, enamik aega garaazis, kahjuks mitte Honda pärast.

PostitusPostitas Jackpuuk » 24 Jaan 2018 20:08

Viskan oma viis kopikat kah siia arutelusse. Alustaks siis sellest, et autoremondiga aeg-ajalt kokkupuutuva inimesena võin kohe ära öelda, et näituseks Feili remondikulud ei ole vähimalgi määral Honda omadega võrreldavad. Idiootne mootorikonstruktsioon, sama kere ja elektrisüsteemi poolelt. Hommikul olen sunnitud vabatahtlikult ette võtma ühe Hitleri kättemaksu hammasrihma vahetuse, lolli peaga sai lubatud (Hitleri kättemaks = vanemad foorumlased teavad :gigi:). Hammasrihma vahetuseks tuleb apastraat pmst. algosakesteks lammutada, igal juhul ka termostaat vahetada (selle rikke korral tuleks muidu see ratastel nn. premium asi jälle algosakesteks lammutada). Küll olen sunnitud möönma, et 2000+ autod pole enam vastupidavad, sõltumata päritolumaast. Minu lõustaka sõbrad on näinud näiteks japsi (mitte Honda) ja ühe saksa punnsilma pilte keretöödest. Ka 2001 aasta Civicu puhul pole vähimatki kiita (Eesti ajalooga auto). Honda 1,8 ja 2,0 mootorid on maailma suurima mootoritootja häbiplekid, jõeutud ja aplad (nagu bemmi R6 2,0).
5000 pööret toob naeratuse näole, 7000 venitab selle kõrvuni
Honda CRX II gen (möirgab jälle täiel rinnal)
Honda Accord Aerodeck perevagun.
09.08.2013 sai minust abielumees (jätkuvalt abielus)
Kui sul tõesti asja on, siis helista 53 093 664

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Kontakt:

PostitusPostitas matu253 » 24 Jaan 2018 21:21

al101 kirjutas:Sa vist ei tabanud praegu teemat ära?...
Minu jutu point oli see, et see kõik on kallis, sinu vanal Hondal on see, aga kõvasti odavam ja vanal autol puuduvad ka mitmed probleemid.
Samuti ei ole normaalne, et nii väikese läbisõiduga uuem auto tahab juba kolvirõngaste vahetust, õlikulu tõttu.
Aga tean jah, et selliseid uuemaid autosid on veel, mis 100 000km pealt seda juba tahavad.
Kuna sa oled sõitnud vaid vanade Hondadega, siis sa ei mõistagi, mida tähendab uuema ostmine ja pidamine.
Kas sa saad aru, et see Accord ei olnud selle aja peale veel remonti eriti nõudnud, mistõttu ei saanud ka omanik midagi remontimata jätta, auto läbisõit oli 108 000 midagi, kui selle ostsin ja vanus natuke alla 7a.
Hooldused olid ka tehtud, mis selle läbisõidu peale ettenähtud, esindustes hooldatud auto oli see.
Samuti on võrdlemisi jabur, et ta juba õli võtab, isa 206 000 sõitnud Civic näiteks ei võta õli.

Mina vihjasin sellele , et eelmine omanik ehk teadis õlikulust aga jättis selle tegemata sest nii oli tal mugavam/lihtsam/oli lihtsalt laisk ja mis iganes põhjus. Accord ongi Civicust kallim :cranky: kui sa seda ei teadnud siis oma viga. Mootori õlikulu tuleb minu veendumuse põhjal kas kehvast õlivahetus välba kinnipidamisest või külma mootoriga kimamisest ning seda on ka mainitud siin foorumis. Mul hetkel kallid mured ise lahendatud: paagi vahetus, geneka vahetus (uus maksab 130 eurost alates kuni 300ni), keretood eest karpidest taha välja (pleki väljalõikamine ja tagasi keevitamine, mis on kõige kallim too auto remondi juures). Siiani pole ühtegi elektriviga ja vaata auto vanust! 1992 :pray:
Rehvid ostsin uued, sillajupid olen ostnud uued! Õli on 5W-40 Mobil 3000, mis pole odava otsa õli tegelikult.
Eelnevalt mainitud Jack-i poolt ka, et selle aasta vahemikus toodetud autod on kehvad...
Tegelikult on siin liiga palju sinupoolset "raidumist" ja ainult oma kehva kogemusega teema solkimist :frown:
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist