Külastage ka meie ametlikku Facebook lehte!

Mürisev ventilaator armatuurlauas korda.CRV2005

Kõik teemad, mis on seatud CR-V remondiga
numan
Stock user
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Okt 2016 19:42

Mürisev ventilaator armatuurlauas korda.CRV2005

PostitusPostitas numan » 16 Okt 2016 21:23

Olen värske CRV omanik ning esimesest sõidust alatest häiris see pidev sumin, tuvastatud sai, et see tuleb sellest pisikesest võrest rooli kõrval. Küll alguses arvasin, et seal on piipar mis annab signaali lahtisest turvavööst ja põlema jäänud tuledest aga seal oli hoopis pisike vendikas mis tõmbab salongist õhku termoanduri juurde (pole elu sees sellist lahendust näinud). Nettiotsingud ütlesid "pritsi sinne aukudesse silikonispreid" aga arvutivendikate põhjal teadsin, et selline "ravi" võib asja lõpuks veelgi hullemaks teha, uurisin siis oma armatuuri vähe asjalikumalt ja avastasin, et ei ole mingit rakettiteadust. Kasutades peeglit, lampi ja kruvikeerajat sain selle asjanduse välja Pilt
Kui asi peo peal siis on lihtne see üksipulki lahti võtta, esimeseks need kinnitusseibid maha mis esimesel pildil ja pealmine korpuseosa koos termoanduriga tuleb lahti.
Pilt Teisel pildil on see maas ja näha pingutuskruvi keskel ning andur ise (see must täpp kahel jalal)
Pilt Järgmiseks keerab lahti kaks polti mis hoiavad koos korpuse põhja ja keskmise osad.
Pilt Korpus on lahti, vendikal põhjas on kaks magnetit mille pärast see ei taha ise oma kohalt välja tulla ja vajab kerget tõmbamist. Vendikas ise on elektrimootori osa, just tänu nende magnetitele, ja on kinnitatud oma pesas nõelaga (valge nool) mille otsad istuvad punasega märgitud noolte kohtades. Kõik tolmust puhastatud, nõelaotsad kergelt määritud, kokku pandud, pingutatud nii, et tiivik käib kergelt ringi aga ei logise ja siis keerulisem osa tööst- tagasipanek.
Pilt Kruvide tagasisaamine ei ole nii lihtne kui välja keeramine, selleks peab olema suht väike kruvikeeraja tugeva magnetiga, et kruvi ei kukkuks otsast (ma kasutasin akudrelli pikendusotsa) Peegli, lambi, sisetunne ja mõne vandesõna abil sai need kaks kruvi paika mõne minutiga.
Pilt Siin pildil kogu arsenaal: tangid pingutamiseks, peegel ja otsalamp ümbernurga vaatamiseks, kruvikeeraja (tugeva haardega) kruvide ja poltide väljakeeramiseks ning lõppupingutamiseks, kruvikeeraja kruvide sissejuhtimiseks (drelli ots, sõrmedega keeratav, mikrokruvikas ei sobi) ja mingisugune paksem määre.

Kasutaja avatar
matu253
Honda Paranoic
Postitusi: 6083
Liitunud: 13 Mär 2008 15:13
Asukoht: Viljandi, V6hma, P6ltsamaa, 56811599
Telefon: 56811599
Kontakt:

Re: Mürisev ventilaator armatuurlauas korda.CRV2005

PostitusPostitas matu253 » 16 Okt 2016 22:12

tubli ettevõtmine ja tore, et sellist infot siin jagad :) :pray:
GOOD RICE! :gigi:
M/V: arvuti juppe
1km -> 180km/h
Save The SOHC-s