Külastage ka meie ametlikku Facebook lehte!

Civic FK2 ostuabi

Küsimused erinevate autode ostmise juures
Mosaiik
New Honda Lover

Civic FK2 ostuabi

PostitusPostitas Mosaiik » 02 Jaan 2019 17:24

Tervitused klubilistele,

Olen nii siin foorumis, kui ka üldiselt Jaapani raua vallas, üsna uus ja kogenematu. Seeläbi sooviksin Teilt pisut abi - olen endale uuemat autot välja vaatamas ning sõelale on jäänud Honda Civic FK2. Esmalt visuaalselt on ta võrdlemisi huvitav, nii seest kui väljast, ning teisalt olen kuulnud Jaapani autode töökindluse osas peamiselt kiidusõnu.

Alustuseks - orienteerudes Honda spetsiifilises maailmas, siis FK2 võiks tähendada 5 ukselise ja 1.8 (R18A2) vabalthingava bensumootori kooslust?

Olles nüüd ehk terminoloogia selgemaks saanud, siis järgmine küsimus tekib "Ostuabi" alafoorumi kohta - kuidas on võimalik, et pea ühtegi vastavalt FN/FK keretähist kandva isendi kohta pole ostuabi teemat? Kui nüüd välja jätta Type-R'd.. Kas tõesti on tegu nõnda iseenesestmõistetavalt lihtsa ja kindla valikuga, et polegi vajadust ostmisel abi küsida?

Olles varasemalt kasvanud üles pigem Saksa raua peal, siis tuleb nüüd siia järgmisena palju küsimusi, millele ilmselt osadele vastan ka iseseisvalt. Palun siis kinnitada või ümber lükata minu arusaamu:

1) alla 1.8 bensiinimootori jääb Civic kütusekulu/dünaamika suhtelt pigem kehvaks?
2) "Sport" on varustusetase, mis käib käsikäes 1.8 mootoriga ning sisaldab endas peale püsikiirusehoidja veel mida?
3) manuaal vs automaatkast võrdluses jääb ilmselt peale manuaal, kuna seniloetu põhjal pidavat automaadid olema pigem uimased? Pluss tõenäoliselt hooldamata?
4) kuna enamus neid FK2-tesid on "ostetud riigist: Eesti", siis kuidas kered vastu peavad? Mis võiks olla põhilisemad tüüpkohad rooste tekkeks mida kontrollida ostul?
5) 1.8 on ketiga mootor - mis on vastavad hooldusvälbad? Ehk enamuse turul pakutavate (200+ tuhat kilomeetrit läbinud) puhul tuleks arvestada keti hooldusega?

Senini kogutud info põhjal tundub enim kindla peale minek (saadavuse, hinna ja kulude osas) siis 5 ukseline 1.8 103kW mootori ja manuaalkastiga "Sport" versioon sellest Civic'ust. Lähim konkurent (järgmine valik) oleks Honda Accord aga see on ilmselt pisut kulukam variant? Nii hoolduskulude kui ökonoomsuse mõistes? Loomulikult suuruselt/ruumikuselt oleks auto kindlasti praktilisem aga kuna peret veel ei ole, siis ilmselt Civic oleks mõistlikum valik?

Ootaksin meeleldi ka Teiepoolseid arvamusi ja hinnangut antud autole, mis maakeeli kannab hüüdnimetusi UFO ja muna. Mida jälgida konkreetset mudelit (1.8 manu 5d) ostma minnes ja kuidas on Teie kogemused nende autode ülalpidamise ning sõidurõõmuga? Või on ehk jagada mingeid muid tähelepanekuid, näpunäiteid?

P.S! Hetkeseisuga on sõelale jäänud üks Pärnu isend - kas oleks siit foorumist keegi, kes saaks minna vaatama juba ühte konkreetsemat autot? Või ehk on juba käidud vaatamas ja osatakse anda tagasisidet? Link: https://www.auto24.ee/used/2955408

Ette tänades ning hüva uut aastat soovides!

Inc
Honda Lover

Re: Civic FK2 ostuabi

PostitusPostitas Inc » 03 Jaan 2019 22:00

Tere,

kuna keegi pole sõna võtnud, siis äkki on sulle sellest lingist natukene kasu : https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=113793

Kasutaja avatar
HoCi
#Juhatuse liige
Kontakt:

PostitusPostitas HoCi » 03 Jaan 2019 22:47

Paar kommentaari, mis kohe pähe tulid:
- Mootor võta 1.8. Hea särtsakas ja säästlik (manuaali puhul)
- Kontrolli roolilati seisukorda
- Esiamordid võivad koliseda, levinud asi ufol.
- Kere roostetas pm uuena neil juba siit-sealt. Ntx katuse ja esiklaasi tihendi puuteala. Uss kimbutas neid ka lampi keset keredetaile ja võib peituda ka ntx uksetihendite all. Enamus selliseid roosteasju tehti garantiiajal juba korda aga silmad tasub lahti ikkagi hoida. Ukse alumised ääred vaata kindlasti üle, et poleks läbi roostetanud. - Eesti autodel leiab ussi ka kindlasti põhja all tagasilla ümbruses aga sellise vanuse juures kuskilt kruvikeerajat ei tohiks küll saada läbi lükata. Pigem saab sellega järgmine-ülejärgmine omanik tegeleda.

Ära saa valesti aru, tegemist pole halva autoga aga püüa võimalikult korralik isend müügis olevatest välja noppida, siis endal ka muretum elu :)

Edu! :)
FASTIME.EE - KÕIK VAJALIK KIIREKS SÕIDUKS (kirjuta mulle, kui midagi vaja :) )
Pilt

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic

PostitusPostitas MarkkoN » 04 Jaan 2019 10:44

Kõige lihtsam tõde ilmselt on see, et vali paar isendit välja (müügis on neid üsna palju) ja mine käi vaata üle. Mis enim meeldib, vii pädevasse teenindusse, lase üle vaadata. Kere ongi selle auto vast nõrgim koht, lisaks roolilatile.
FK2 kuni 2010a mina väldiks automaati, kuna see polnud nö tavaline automaat, vaid AMT robot. Väga tõmbleva ja jõnksutava sõidustiiliga auto. Peale facelifti läks peale tavaline 5k kast ja oli hoopis teine asi.

3rik
Honda Guru

PostitusPostitas 3rik » 04 Jaan 2019 12:49

Ma soovitaks julgelt Accordi ka proovida.Istu reaalselt sisse ja mine sõida mõlemaga.
Hoolduskulud ei ole kindlasti kallimad ning kütusekulu vahe majanduslikult eriti ei mõjuta.
Accordi võiks saada odavamalt kätte, kui UFO, mis annabki piisava vabaduse kütusekulu teisejärguliseks jätta.
Honda Accord Tourer 2.0 Sport, A/T, Arctic Blue

Mosaiik
New Honda Lover

PostitusPostitas Mosaiik » 05 Jaan 2019 13:37

Inc kirjutas:Tere,

kuna keegi pole sõna võtnud, siis äkki on sulle sellest lingist natukene kasu : https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=113793

Aitäh! Link oli kasulik aga üksnes nii palju, et andis mõista kui häid emotsioone pakub see auto esimestel aastatel - uusimad postitused olid aastast 2012, mil see auto oli tõenäoliselt kuni 6 aasta vanune.

HoCi kirjutas:Ära saa valesti aru, tegemist pole halva autoga aga püüa võimalikult korralik isend müügis olevatest välja noppida, siis endal ka muretum elu :)

Aitäh heade soovituste eest! Teab nüüd paremini millele rõhku panna kontrolli puhul. Valesti mõista pole siin midagi, pigem just üllatunud, et ongi tõesti nii vähe muret Hondaga. Kui nüüd võtta sama ajastu Saksa raud, siis oleks neid punkte oluliselt rohkem.

MarkkoN kirjutas:Kõige lihtsam tõde ilmselt on see, et vali paar isendit välja (müügis on neid üsna palju) ja mine käi vaata üle. Mis enim meeldib, vii pädevasse teenindusse, lase üle vaadata. Kere ongi selle auto vast nõrgim koht, lisaks roolilatile.
FK2 kuni 2010a mina väldiks automaati, kuna see polnud nö tavaline automaat, vaid AMT robot. Väga tõmbleva ja jõnksutava sõidustiiliga auto. Peale facelifti läks peale tavaline 5k kast ja oli hoopis teine asi.

Kui nüüd kriteeriumid paika seada, siis on sobivaid nende seas müügis pigem vähe - eriti kui hakata süvenema ajalukku. Valikust langevad üsna kiiresti välja erinevate edasimüüjate autod, olgu see noor entusiastlik rondiärikas või "autoaed" - auto seisukord teadmata ning ilusaks rääkimisest hiljem vähe kasu. Pealegi püsikiirusehoidja ja konditsioneer/kliima kuuluvad minu silmis tänasel päeval juba elementaarse mugavusvarustuse hulka. Nii see ring üsna koomale tõmbub. Samas paar-kolm isendit on hetkel üsna paljutõotavad ning siin tehtud eeltööga saab neist ühest ehk ühel päeval siia foorumisse ka teema postitatud.

Automaatkasti väldin vanematel autodel (üle 200k sõitnud autod) juba kasvõi sel põhjusel, et üldjuhul järgitakse seda "eluaegse kastiõli" põhimõtet. Ehk Eestis on vanematel autodel automaatkastid üldjuhul hooldamata.

3rik kirjutas:Ma soovitaks julgelt Accordi ka proovida.Istu reaalselt sisse ja mine sõida mõlemaga.
Hoolduskulud ei ole kindlasti kallimad ning kütusekulu vahe majanduslikult eriti ei mõjuta.
Accordi võiks saada odavamalt kätte, kui UFO, mis annabki piisava vabaduse kütusekulu teisejärguliseks jätta.

Praegusel hetkel turul pakutavate puhul on seis Civicu kasuks - hinnad on madalamad ning valikut rohkem. Accordi puhul tundub õnn naeratavat ainult seljuhul kui igapäevaselt nende liikumist jälgida ja olla piisavalt kiire reageerimaks heale pakkumisele.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suur aitäh kaasamõtlejatele, olen nüüd aina kindlam, et järgmiseks autoks saab suure tõenäosusega olema Honda Civic - täpsemalt 1.8 mootoriga, manuaal, 5D ning "Sport" varustustasemega. Tundub aina enam olevat hinna ja kvaliteedi suhtelt kõige parem ning mõistlikum valik minu jaoks.

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic

PostitusPostitas MarkkoN » 05 Jaan 2019 13:53

Honda puhul seda käigukasti teemat õli pärast ma küll ei kardaks. Just Eesti ajalooga autodel, sest nendel vahetatakse õli vastavalt tehases ettenähtule (vähemalt esimese 3a jooksul, kui garantii kehtis). Paljud käivad ka vanemate UFO-dega veel tänagi esinduses hoolduses, kus vahetatakse ilusti kõik mahlad, kui vaja.

Mosaiik
New Honda Lover

PostitusPostitas Mosaiik » 05 Jaan 2019 14:58

Tõsi, pole väga kursis robotkastidega, küll aga tavalisel automaatkastil tuleks õlivahetus teostada dünaamiliselt - vaevalt, et esindus seda versiooni pakub.

Selge on aga see, et eelistan manuaali - puhtalt juba dünaamika pärast ning ka sõidumõnu (loe: lõbu) sellega rohkem.

Optimus
Honda Paranoic

PostitusPostitas Optimus » 05 Jaan 2019 15:35

Mosaiik kirjutas:Tõsi, pole väga kursis robotkastidega, küll aga tavalisel automaatkastil tuleks õlivahetus teostada dünaamiliselt - vaevalt, et esindus seda versiooni pakub.

Selge on aga see, et eelistan manuaali - puhtalt juba dünaamika pärast ning ka sõidumõnu (loe: lõbu) sellega rohkem.

Mul Accord 2.4 2003a automaat originaal läbisõit 375tuh
käigukasti õlivahetust teinud iga 80tuh ja ei mingit dünaamilist. Punn alt lahti õli välja ja pärast ülevalt uus õli sisse.
Ega see mingi saksa kvaliteet käigukast pole kus peale nn dünaamilist õlivahetust saad käigukasti remontida mõne aja pärast :biggrin:
CR-V 2.0 114kw 2013a
Accord 2.4 140Kw 2003a

Kasutaja avatar
MarkkoN
Honda Paranoic

PostitusPostitas MarkkoN » 05 Jaan 2019 22:43

Pole seal mingit dünaamilist vaja- punn lahti, vana õli välja, punn kinni ja uus õli sisse. Seda pakub esindus küll :) . See dünaamiline väidetavalt pole üldse nii hea, kui räägitakse, nagu Optimus mainis ka. Õnneks tehas ei näe seda ka uutele kastidele ette, on vaid tavaline õlivahetus.
Tolleaja kastide kohalt eelistaks siiski ise ka manuaali, puhtalt dünaamika pärast. Robotkasti väldiks igal juhul siiski.
Uue auto puhul ilmselt võtaks automaadi, sest nt Civicu peal on manuaal ja CVT paberil võrdsed. CVT on gramm ökonoomsem isegi. Samas, prsetunnetuse järgi on manuaal ikka parem.
Samas proovisin VAG DSG 7-k kasti ja see oli manuaaliga võrreldes kordi mõnusam ja vist et isegi kiirem, Skoda peal siis.

Mosaiik
New Honda Lover

PostitusPostitas Mosaiik » 12 Jaan 2019 17:15

Hoidsin siin pikemalt siis silma peal sellel autol, mida esimeses postituses jagasin - tundus müügil olevatest hinna ja pakutava suhtes kõige asjalikum. Täna hommikul märkasin, et "Kuulutus ei ole aktiivne!" ning ohkasin kergelt. Imestan samas, et niigi kaua aega läks - et keegi polnud juba varem seda ära toonud. Üllataval kombel aga, käies lõuna paiku Tartus Automaailmas sõbrale varuosi vaatamas, jäi seal parklas esimese asjana silma toosama sinine Civic. Olles suutnud selle kuulutuse jälgimisega reg. numbri üsna hästi selgeks saada, siis olin selles kindel. Tegin uue omanikuga juttu paar sõna ning ta oligi just jõudnud Pärnust tagasi. Temagi sõnul tundus üsna hea pakkumine olevat ning olles päriselus selle auto üle vaadanud, siis see sinine värv ning üleüldine kooslus ikka üsna mõnus tõesti.

Palju edu ja jaksu uuele omanikule, kui peaks siit klubist olema või jõudma siia!

Kasutaja avatar
tem11
Honda Paranoic

PostitusPostitas tem11 » 20 Jaan 2019 15:40

Endal juba teine kõnealune civic. Nii esimene kui praegunegi 1,8 manuaal. Peaegune on Executive varustustasemega ja ei näinud ka põhjust lahjema poole vaadata, kuna hinnad samad olenemata varustusest.
Mootor neil hea ökonoomne ja vastupidav. Niipalju kui ma keti kohta olen uurind, siis see pidavat eluaegne olema, ehk siis hoolevaba.
Kere pole kummalgi minu omatud civicul roostetanud- äkki lihtsalt hea juhus.
Miinuspool:
Kojamehed jäätuvad külmaga alati klaasi külge kinni(pole teistel autodel täheldanud seda niipalju), tagumised ukselingid jäätuvad kinni ja kliima on natuke jama (automaadi peal tahavad klaasid vahest uduseks minna).

Muidu suht ruumikas, mõnusa minekuga ja ökonoomne auto.

Kasutaja avatar
OliverV
Honda Paranoic
Telefon: +61450092676
Kontakt:

PostitusPostitas OliverV » 20 Jaan 2019 16:22

tem11 kirjutas:....

tead, uduste akende osas ja "auto" peal kliima, saab uduga tegelikult suht hästi hakkama, vähemalt FN2 kliima on sama nagu..
kojamehed jah jäätuvad ära kuna klaasikuju on selline lauge ja vesi mis peale sõitu sulab, läheb ju kojameeste peale. see on selline paratamatu värk me kliimas ja no ega siin aitabki vahest mõni soe maaalune parkla kus seda keltsa maha sulatada(samal ajal poes käia näiteks) ja siis sõitu nautida edasi.. :gent:

mind häirib ainult see tagumine väike plastaken, mis peale autopesu on hea aga kui maanteel läga on vms siis see suht kohe must ja sealt väga vesi ära ei voola, jäävad plekid.. aga selline see disain on tehtud :)
Pilt Pilt

Optimus
Honda Paranoic

PostitusPostitas Optimus » 20 Jaan 2019 19:38

Mosaiik kirjutas:Hoidsin siin pikemalt siis silma peal sellel autol, mida esimeses postituses jagasin - tundus müügil olevatest hinna ja pakutava suhtes kõige asjalikum. Täna hommikul märkasin, et "Kuulutus ei ole aktiivne!" ning ohkasin kergelt. Imestan samas, et niigi kaua aega läks - et keegi polnud juba varem seda ära toonud. Üllataval kombel aga, käies lõuna paiku Tartus Automaailmas sõbrale varuosi vaatamas, jäi seal parklas esimese asjana silma toosama sinine Civic. Olles suutnud selle kuulutuse jälgimisega reg. numbri üsna hästi selgeks saada, siis olin selles kindel. Tegin uue omanikuga juttu paar sõna ning ta oligi just jõudnud Pärnust tagasi. Temagi sõnul tundus üsna hea pakkumine olevat ning olles päriselus selle auto üle vaadanud, siis see sinine värv ning üleüldine kooslus ikka üsna mõnus tõesti.

Palju edu ja jaksu uuele omanikule, kui peaks siit klubist olema või jõudma siia!

Sõber ostis ära selle. Sai teda pikalt Honda ridadesse meelitatud lõpuks see õnnestus :biggrin:
CR-V 2.0 114kw 2013a
Accord 2.4 140Kw 2003a

Kasutaja avatar
tem11
Honda Paranoic

PostitusPostitas tem11 » 21 Jaan 2019 19:58

OliverV kirjutas:
tead, uduste akende osas ja "auto" peal kliima, saab uduga tegelikult suht hästi hakkama

Mul praegusel on 2 tsooniline kliima ja see lõpetaks nagu õhu puhumise ära, kui vastav temp salongis käes on. Peab vahest sundima õhku klaasile, et udu ei tekiks.
Eelmisel ühe tsoonilise kliimaga ei mäleta kas tegi samamoodi või ei, kuna vahepeal sai mazda3 omatud aasta aega ja tollel sellist asja ei tekkinud.

Eile oli naljakas seik juhipoolse tagaukselingiga, nimelt oli alguses kinni külmanud ja sai vaikselt lahti logistatud see ja sai ukse lahti, aga siis ei tahtnud vana sunnik enam ust kinni hoida :D krt, mingi 5 minutit sai selle longiga jamatud enne kui uuesti toimima hakkas nii nagu vaja.

JoelF
Stock user
Telefon: 58069744

PostitusPostitas JoelF » 24 Jaan 2019 20:24

Mosaiik kirjutas:Hoidsin siin pikemalt siis silma peal sellel autol, mida esimeses postituses jagasin - tundus müügil olevatest hinna ja pakutava suhtes kõige asjalikum. Täna hommikul märkasin, et "Kuulutus ei ole aktiivne!" ning ohkasin kergelt. Imestan samas, et niigi kaua aega läks - et keegi polnud juba varem seda ära toonud. Üllataval kombel aga, käies lõuna paiku Tartus Automaailmas sõbrale varuosi vaatamas, jäi seal parklas esimese asjana silma toosama sinine Civic. Olles suutnud selle kuulutuse jälgimisega reg. numbri üsna hästi selgeks saada, siis olin selles kindel. Tegin uue omanikuga juttu paar sõna ning ta oligi just jõudnud Pärnust tagasi. Temagi sõnul tundus üsna hea pakkumine olevat ning olles päriselus selle auto üle vaadanud, siis see sinine värv ning üleüldine kooslus ikka üsna mõnus tõesti.

Jep, minu oma nyyd. Siiamaani liigub probleemideta :D

Kasutaja avatar
OliverV
Honda Paranoic
Telefon: +61450092676
Kontakt:

PostitusPostitas OliverV » 26 Jaan 2019 11:31

tem11 kirjutas:
OliverV kirjutas:
tead, uduste akende osas ja "auto" peal kliima, saab uduga tegelikult suht hästi hakkama

Mul praegusel on 2 tsooniline kliima ja see lõpetaks nagu õhu puhumise ära, kui vastav temp salongis käes on. Peab vahest sundima õhku klaasile, et udu ei tekiks.
Eelmisel ühe tsoonilise kliimaga ei mäleta kas tegi samamoodi või ei, kuna vahepeal sai mazda3 omatud aasta aega ja tollel sellist asja ei tekkinud.

FN2 omab ka kahe tsoonilist kliimat, "auto" peal olles ei ole mingit probleemi esiklaasi uduseks minemisega. pigem vaata/kontrolli üle salongiõhufiltri pesas olevat sodi/mustust ja ehk asi on ka seal. Lahendus on alati lihtne. :gent:
Pilt Pilt